Pompeu Fabra Üniversitesi Hakkında Bilgi

Dünyanın en iyi 400 üniversitesi arasında 186. sırada yeralan Pompeu Fabra Üniversitesi 1990 yılında İspanya’nın Barcelona şehrinde kurulan bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin yaklaşık 10 bin öğrencisi 2 bin öğretim üyesi ve çalışanı bulunmakta. Üniversitenin öğretim dilleri İngilizce, İspanyolca ve Katalanca dillerindedir. Bu üç dil iletişim ve akademik dil olarak kullanılmaktadır. Avrupa Bölgesi Yüksek Eğitim Sistemi’ni kendi eğitim sistemine uyarlayan üniversitede eğitim 4 yıl, master programları 1 veya 2 yıl ve doktora 1 + 3 yıldır (doktora tez sunumu olarak).

Doçenlik ve araştırma faaliyetleri alanları; Deneysel ve Sağlık Bilimleri, Politik ve Sosyal Bilimler, Hukuk, Ekonomi ve işletme, Beşeri bilimler, İletişim, İletişim ve bilgi teknolojileri ve Çeviri ve filoloji

Yabancı öğrenci kabul eden üniversitede öğrencilere sunulan kişisel servisler arasında, Hareketlilik ve Karşılama Ofisi yer alıyor. Bu ofis yabancı üniversitelerde gelen bütün öğrencilerin akademik, pratik ve yasal sorunları üzerinde yardım sağlamaktadır. Ayrıca yabancı öğrencilere Üniversite öğrenci yurdu, Katalanca ve İspanyolca ücretsiz dil kursları, dil programları (İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Çince, Japonca…..), gönüllü dil programı (mübadele), Avrupa ve Hispanik Ders Programı eğitimleri sağlanır.

İnternet Adresi: www.upf.edu
Adres: Plaça de la Mercè, 10, 08002 Barcelona, İspanya
Telefon: +34 935 42 20 00


Soru Sorun