Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi Hakkında Bilgi

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi Belarus Cumhuriyeti’nin bilim, eğitim, yenileşim ve kültür merkezidir. 1930 yılında kurulan üniversite 10 fakülte, 51 bölüm, bölümlere bağlı 4 ek bölüm, 29 eğitim ve bilim merkezi, 13 bin öğrenci, 130 doktora ve sonrası eğitim, her yıl 400 ve üzeri uzman eğitimi, yabancılar için Rusça ve diğer dil kursları ile faliyet göstermekte.

Üniversite kurulduğu günden beri 38 ülkeden 600’den fazla öğrenci olmak üzere toplam 63 binin üzerinde mezun verdi. Mezunlarının arasında tanınmış bilim adamları, bakanlar, iş adamları ve yöneticilerde bulunmakta.

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi, dünya standartlarında araştırma ve öğrenim kalitesi, bilginin kişiye tarafsız olarak ulaşma ilkesi ve de insanlığın, sosyal, kültürel ve teknolojik olarak gelişimini kendisine misyon olarak edinmiş bir eğitim kurumudur.

Yabancılar, üniversitenin fakültelerinde, 80 farklı alanda eğitim görebilir, mezun olduktan sonra uluslararası geçerliliğe sahip diploma almaya hak kazanırlar.

Üniversitenin web adresi: belstu.by


Konuyla ilgili aklınıza takılan bir soru varsa buradan yorum bırakabilirsiniz